Please choose your preferred language

English Afrikaans

skincare-myths

Spoločnosť si od začiatku formovala presvedčenie o svojich skúsenostiach a o svete okolo nej. Známa viera a mylná predstava, ktorá mi napadne je, že Zem je plochá, popularizovaná aj spoločnosťou Flat Earth Society. Aj keď sa pred stáročiami dokázalo, že táto teória je nesprávna, dodnes existujú ľudia, ktorí tomu veria.

Existuje veľa nepodložených mýtov, obklopujúcich všetky aspekty života vrátane starostlivosti o pleť, na ktoré sa v tomto článku zameriame.

Niektoré bežné mylné predstavy a skutočné fakty za nimi:

MÝTUS 1: Suchá pokožka a dehydratovaná pokožka sú to isté.

FAKT: Suchej pokožke chýbajú lipidy / oleje, zatiaľ čo dehydratovanej pokožke chýba voda / vlhkosť. Suchá pokožka má zvyčajne malé póry, na povrchu málo mazu a je drsná a nerovná. Pre tento konkrétny problém sa odporúčajú špecifické produkty starostlivosti o pleť, ako sú zvlhčovače a séra.

Dehydratovaná pokožka, na druhej strane vykazuje jemné čiary a predčasne starne. To možno vyriešiť zvýšením spotreby vody a použitím hydratačného prostriedku bohatého na kyselinu hyalurónovú, hydratačné ošetrenie pleti. Či už  je vaša pokožka suchá alebo dehydratovaná, vaša rutina v starostlivosti o pleť a vaša strava je rozhodujúca pre obnovenie prirodzenej rovnováhy pokožky.

RIEŠENIE: Ak si nie ste istí, vyhľadajte odbornú radu od odborníka na starostlivosť o pleť, aby ste zistili  aká vaša pleť je. Poznanie typu vašej pokožky je prvým krokom k určeniu ďalšieho postupu. Jemný prístup je dobrým východiskovým bodom, napríklad produkt  Esse Senstive Rady, kombinovaný s ošetrením suchej a dehydratovanej pokožky.

MÝTUS 2: Strava nie je dôležitá, ak používam kvalitné výrobky  starostlivosti o pleť.

FAKT: Výskum preukázal, že vaša pokožka a fyzické zdravie majú prospech z holistického prístupu. To, že si jednoducho nanesiete pleťový krém váš problém s pokožkou nevyrieši. Zdravá strava a pravidelné cvičenie, spolu s prírodnou probiiotickou kozmetikou vám dáva komplexný základ pre udržanie celkového zdravia a zdravej pokožky.

RIEŠENIE: Zdravá strava a pravidelné cvičenie, spolu s prírodnými probiotickými kozmetickými produktami vám poskytne komplexný základ pre udržanie celkového zdravia a taktiež mikrobiómu pokožky.

MÝTUS 3: Akné je spôsobené nepravidelným čistením.

FAKT: Aj keď je dôležité pravidelné čistenie pokožky, aby sa odstránili znečisťujúce látky, odumreté bunky pokožky, prebytočný maz a častice nečistôt, akne nie je priamym dôsledkom neumývania tváre. Štyri podmienky spojené s vývojom akné sú: upchaté póry, hromadenie mazu, zlé baktérie a zápal.

RIEŠENIE: Pravidelne si čistite pokožku jemným nepenivým prostriedkom. Používajte jemné exfoliátory, ale nie každý deň. Používajte tiež probiotiká, na pokožku aj vnútorne pre zdravie čriev. Je dôležité udržiavať mikroflóru pokožky neporušenú s ideálnym vyváženým pH a zdravými mikróbmi. Udržujte patogénne baktérie na uzde obnovením mikrobiálnej rozmanitosti na pokožke.

MÝTUS 4: Na mastnú pleť a akné pomôžu chirurgické liehoviny / lieh.

FAKT: Je všeobecne známe, že použitie produktov na báze alkoholu na pokožku má vysušujúci účinok a zbavuje pokožku dôležitých prírodných olejov, ktoré slúžia ako bariéra. Alkohol zabíja mikróby na pokožke, poškodzuje váš mikrobióm a v dôsledku toho narúša bariérovú funkciu. Môže tiež vyústiť do silného podráždenia.

RIEŠENIE: Radšej chráňte mikrobiálnu rozmanitosť pokožky podporou probiotických populácií na koži. Očistite pokožku jemnými a prírodnými prostriedkami, ktoré neobsahujú tvrdé syntetické prísady. Rad probiotických výrobkov starostlivosti o pleť Esse poskytuje alternatívy ku komerčne dostupným hromadne vyrábaným syntetickým produktom, ktoré pracujú s prírodným mikrobiómom vašej pokožky.

MÝTUS 5: Citlivá pokožka sa nedá ošetrovať a musíte s ňou jednoducho žiť.

FAKT: Citlivej pokožke sa venuje veľa záujmu po celom svete. Výsledkom je, že výrobcovia starostlivosti o pleť vynakladajú veľa peňazí a zdrojov na vývoj produktov, ktoré riešia a kontrolujú tento problém s pokožkou.

RIEŠENIE: Esse už takmer dve desaťročia vyvíja prírodnú a účinnú probiotickú starostlivosť. Našimi testovanými subjektami sú ľudia a žiadny z našich výrobkov alebo ich zložiek nie je testovaný na zvieratách.  Používame zložky, ktoré preukázateľne normalizujú citlivú a reaktívnu pokožku zlepšením jej stavu a obnovením prirodzenej rovnováhy mikrobiómu.