Please choose your preferred language

English Afrikaans

 

Mnoho ľudí trpí dehydratovanou pokožkou, ale často to nie je viditeľné na prvý pohľad. Je dôležité, aby ste tento problém vyriešili vyživovaním svojej pokožky správnymi hydratačnými prísadami a úpravou životného štýlu. Najprv však treba zistiť, či máte dehydratovanú pokožku.

Dehydratovaná vs. suchá pokožka 

Po prvé, poďme rozlišovať medzi suchou a dehydratovanou pokožkou. Suchá pokožka sa vyznačuje nižšou produkciou mazu, zatiaľ čo dehydratovaná pokožka trpí nedostatkom vody alebo je neschopná vodu zadržiavať. Je možné, že máte mastnú pokožku, ale stále trpíte dehydratáciou. Suchosť sa používa na označenie typu pokožky, zatiaľ čo dehydratácia sa týka stavu pokožky. Suchá pokožka môže byť neuveriteľne nepríjemná s príznakmi, ktoré zahŕňajú šupinatosť a svrbenie v určitých miestach. Veľa ľudí s dehydratovanou pokožkou nevie, že ich pokožke chýba hydratácia, pretože sa „cítia“ v poriadku.

Ako zistiť, či je vaša pokožka dehydratovaná

Dobrým testom je uštipnutie tváre – ak sa pokrčí jemným tlakom namiesto toho, aby tvar držal, vaše kožné bunky sú smädné. Vaša pokožka sa tiež môže cítiť napnutá, najmä po vyčistení, a hĺbka vrások sa javí väčšia ako zvyčajne alebo sa nové vrásky objavujú na miestach, kde predtým neboli. Tmavé kruhy pod očami môžu byť tiež červenou vlajkou.

Medzi príznaky, na ktoré si treba dať pozor, patria:

  • Všeobecný pocit sucha
  • Tón a charakter pleti sa javia ako nerovnomerné
  • Veľmi jemné vrásky na pokožke – zvyčajne sa neprejavujú ako hlboké vrásky, ale ako záhyby na povrchu pokožky
  • Začervenanie
  • Preťaženie (pupienky a upchaté póry)
  • Zápal

Ak spozorujete ktorýkoľvek z týchto príznakov, môže byť na čase zhodnotiť, koľko vody denne vypijete. Výrobky starostlivosti o pleť, ktoré používate, musia podporovať váš životný štýl a spotrebu vody. Aj keď niektoré veci nemáte pod kontrolou, napríklad počasie a životné prostredie, môžete ovládať napríklad stravu, príjem vody, konzumáciu kofeínu a zdravú starostlivosť o pleť.

Liečba dehydratovanej pokožky

Prvým dôležitým krokom je zvýšenie príjmu vody. Ďalej musíte upraviť svoju starostlivosť o pleť.

  • Vyvarujte sa penovým čistiacim prostriedkom – odstraňujú z povrchu pokožky všetky oleje, ktoré pôsobia ako účinná bariéra na zadržiavanie vlhkosti. Odporúčame vám krémový odličovač ako Esse Sensitive Cleanser, ktorý je jemný a hydratuje.
  • Vyhýbajte sa umývaniu horúcou vodou, pretože by to mohlo poškodiť bariéru pokožky a jej schopnosť zadržiavať hydratáciu.
  • Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré obsahujú petrochemikálie. Aj keď poskytuje ilúziu, že je výživný, sedí na povrchu kože a je nevýživný pre prospešné mikróby, ktoré by ste mali lepšie podporiť. Certifikované ekologické výrobky neobsahujú petrochemické látky a vyživujú pokožku prírodnými rastlinnými olejmi.
  • Začleňte výrobky s vysokým obsahom kvalitnej kyseliny hyalurónovej, ako je napríklad hyalurónové sérum Esse. Kyselina hyalurónová (HA) je jednou z hlavných mazacích zložiek vášho tela a umožňuje plynulý pohyb kĺbov a svalov. Vo vode unesie 10-násobok svojej hmotnosti a v závislosti od svojej molekulárnej veľkosti môže ľahko preniknúť pod vonkajšiu vrstvu pokožky a priťahovať s ňou cenné účinné látky určené na starostlivosť o pokožku, pričom výrazne zlepšuje hydratáciu.

Je to tu – plusy a mínusy hydratovanej pokožky! Na našej produktovej stránke nájdete ďalšie informácie o našom ultrahydratačnom hyalurónovom sére .