Please choose your preferred language

English Afrikaans

Pred nanesením produktu na pokožku sa uistite, že ste si všimli kolónku ✓ pH.

pH je mierou toho, aký je produkt kyslý alebo zásaditý a meria sa v rozmedzí od 0 do 14. Nízke hodnoty pH znamenajú kyseliny a vysoké hodnoty pH predstavujú zásady, pH 7 je neutrálne … ako čistá voda. Optimálne pH vašej pokožky je medzi 4,5 a 5 – a tak by malo zostať.

Kyslý plášť je prvou obrannou líniou vašej pokožky. Jej pH musí zostať v správnom rozmedzí (kyslé) ​​- pretože tak sa vašim mikróbom páči!

Mikróbom, ktoré chcete mať na pokožke, sa darí pri pH medzi 4,5 a 5. Nie veľa mikróbov môže rásť pri takom nízkom pH. Pri úrovniach pH blízkych neutrálnym môžu skoro všetky mikróby prosperovať, takže vaše rezidentné kožné mikróby už nemajú výhodu. Agresívne, patogénne mikróby sa vrhnú dovnútra a veci sa začnú kaziť, či už si to všimnete alebo nie.

Ak sa z nejakého dôvodu posunie pH nahor (ako keď použijete mydlo), bude trvať asi 18 hodín, kým sa pokožka vráti na správnu úroveň. Čo ju vracia späť do rovnovážneho stavu? Vaše dobré mikróby! Produkujú kyslé látky, ako je kyselina mliečna, ktoré ju pomaly posúvajú späť na zdravé pH. Pre priemerného človeka, ktorý si umýva tvár dvakrát denne produktom s vysokým pH, zostáva pokožka neustále v strese a je vyššie riziko väčších problémov.

Najbežnejším vinníkom narušenia pH pokožky je mydlo – najmä tuhé mydlá. Len veľmi málo tuhých mydiel má vyvážené pH. Aj organické mydielka majú veľmi vysoké pH. Ak si máte vziať k srdcu iba jednu správu, mala by to byť táto – VYKÁŽTE TUHÉ MYDLO. Vykážte ho z vašej kozmetiky pre celé telo, ktoré chce tiež zostať v rovnováhe, nielen pre pokožku na tvári.

Aj keď sú tuhé mydlá najväčší vinníci, veľa výrobkov starostlivosti o pleť nevenuje dostatočnú pozornosť významu ich pH. Obsahujú všetky účinné látky, ktorých účinky proklamujú a konzervačné látky, ktoré ich udržiavajú čerstvé, ale zanedbávajú dôležitosť toho, čo pH znamená pre pokožku – a pre mikróby žijúce na nej a v nej.

Dajte svoje mikróby na prvé miesto, zvážte ich potreby a budete mať pokožku, ktorú si zamilujete.