Please choose your preferred language

English Afrikaans

Aj keď starnutie nie je možné úplne zastaviť, je možné ho spomaliť zdravým životným štýlom a produktmi starostlivosti o pleť proti starnutiu. Udržiavanie dostatočnej vlhkosti v pokožke je kľúčové pre minimalizáciu vplyvu času.

Súvislosť medzi dehydratáciou a starnutím

Už to bolo povedané, ale opäť vám hovoríme: medzi dehydratáciou a starnutím pokožky existuje nepopierateľná súvislosť. Pretože hydratácia je kľúčom k udržaniu pružnosti a plnosti pokožky, nedostatok vody zvýrazňuje vzhľad akýchkoľvek jemných liniek a vrások na tvári.

Zatiaľ čo dehydratácia je jednou z hlavných príčin zrýchleného starnutia, ďalšími faktormi, ktoré k tomu prispievajú, sú strava, nadmerné slnečné žiarenie a stres.

Prečítajte si náš blog tu, ako zistiť, či máte dehydratovanú pokožku.

Ako môže hyalurónové sérum Esse spomaliť rýchlosť starnutia

Existujú dva spôsoby, ako zvýšiť hladinu vlhkosti v pokožke. Môžete pridať intenzívne hydratačné prísady, ako je kyselina hyalurónová, alebo môžete zvýšiť bariérovú funkciu, aby vaša pokožka na prvom mieste nestrácala vodu. Hyalurónové sérum využíva oba tieto prístupy:

  • Kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou (HA): nie všetky HA sú rovnaké a kvalita HA určuje, ako ľahko môže preniknúť cez pokožku. Dostať HA polymér (reťazec opakujúcich sa jednotiek) do správnej veľkosti je zložitý a nákladný proces, avšak v Esse cítime, že náklady navyše stoja za to! HA je kľúčovou ingredienciou v mnohých našich výrobkoch a používa sa v obzvlášť vysokých hladinách v našom novo uvedenom hyalurónovom sére.
  • Probiotiká: Čo by to bolo za produkt Esse bez probiotík? HA sérum obsahuje 1 milión inaktivovaných baktérií Lactobacillus na mililiter, ako aj extrakt z lyžovaných bakteriálnych buniek. Tieto probiotické extrakty posilňujú bariérovú funkciu a vďaka tomu znižujú trans-epidermálne straty vody.
  • Prebiotická zmes: patentovaná prebiotická zmes spoločnosti Esse zahŕňa inulín, alfa-glukánové oligosacharidy, koreňový extrakt z Yaconu a ďalšie na podporu rastu prospešných kožných mikróbov. Pamätajte: tieto mikróby sú vaši priatelia!
  • Myrothamnus: náš rastlinný extrakt z Namíbijskej rastliny vzkriesenia je multifunkčný. Pri 1% začlenení sa zistilo, že rýchlo zvyšuje hydratáciu pokožky o 28% *. Je to tiež silný antioxidant, ktorý hrá neoddeliteľnú úlohu v boji proti vonkajším agresorom.
  • Výťažky z rooibosu a olivového listu sú ďalšími zdrojmi antioxidantov, ako aj ochrannými látkami kolagénu a elastínu, ktoré udržujú vašu pokožku pevnú a mladistvú.

Viac informácií o tomto vzrušujúcom novom prírastku do rodiny Esse nájdete na stránke produktu .