Please choose your preferred language

English Afrikaans

the-new-you-challenge

7 krokov k skvelej koži v roku 2020

„Zmena je taká dobrá ako dovolenka,“ a kto by na to povedal nie, ďakujem ?

S blížiacim sa začiatkom roku 2020 by sme vás chceli vyzvať, aby ste urobili nejaké zmeny, ktoré zlepšia vašu pokožku (a celkové zdravie). Rovnako ako čokoľvek, čo sa oplatí urobiť, aj niektoré z položiek na zozname budú vyžadovať zostávajúcu silu, niektoré sú však prekvapivo jednoduché – všetky majú výhody, ktoré za to stojí.

VÝZVA 1

Prestaňte s čistením. Máme pre vás dobrý dôvod vzdať sa ranného čistenia v prospech malého postriekania vodou, tu je myšlienka …
Prírodné oleje, ktoré vaša pokožka produkuje cez noc, sú veľmi drahé (metabolicky), takže sa dá predpokladať, že sú dôležité; naše telá nie sú na to, aby zbytočne mrhali energiou   Náš výskum viedol k zisteniu, že tieto kožné oleje (maz) sú veľmi užitočné pre zdravé kožné mikróby , teda také druhy mikróbov, ktoré na svojej pokožke skutočne chcete. Odstránením všetkých týchto dobrých olejov kompromitujeme náš mikrobióm pokožky a otvárame hracie pole nežiaducim baktériám, ktoré spôsobujú všetky druhy kožných problémov od akné po ekzémy.a rosaceu. Esse je o vytvorení vyváženého mikrobiómu pokožky – všetky naše pleťové hydratačné krémy obsahujú prebiotiká, ktoré kŕmia dobré kožné mikróby v snahe udržať ich šťastnými. Je to, akoby si vaša pokožka vytvorila svoj vlastný výživný zvlhčovač, tak prečo to všetko zmývať? Pred tonizáciou a nanesením hydratačného krému stačí opláchnuť trochou vody . Okrem toho, že vám to ušetrí čas a čistiaci odličovací prostriedok vydrží dlhšie, vaša pokožka bude  šťastnejšia.

VÝZVA 2

Vyberte si 1 deň v týždni bez líčenia … žiadne líčenie znamená, že môžete v ten deň úplne preskočiť čistenie. Pre narušenú pokožku je to pravdepodobne jeden z najpriaznivejších postupov, ktorý môžete spraviť. Hodnotu prírodného mazu pre vašu pokožku sme už vysvetlili, takže doprajte aj svojmu mikrobiómu oddychový víkend!

VÝZVA 3

Otočte sa smerom k slnku . Ak je to možné, strávte každý deň na slnku najmenej 15 minút – bez opaľovacích krémov. Áno, to je správne! Vitamín D je nevyhnutný pre vaše zdravie na každej úrovni, vrátane zdravia pokožky. Vitamín D sa vytvára vo vašej pokožke, ale vaše telo na to potrebuje nechránené vystavenie priamemu slnečnému žiareniu. Tisíce rokov naši predkovia žili a túlali sa nádherným prostredím, takže nie je dôvod myslieť si, že na to nie sme stvorení. Väčšina západného sveta má nedostatok vitamínu D so známymi príznakmi vrátane autoimunitných porúch, rakoviny, nízkej hustoty kostí a depresie. Ak si spojíte tieto body, jedná sa o najbežnejšie ochorenia ovplyvňujúce život dnešného človeka – možno prvý krok, ktorý by sme mali urobiť, je krok späť na slnko.

VÝZVA 4

Zbavte sa cukru . Toto je pravdepodobne najväčšia výzva, ktorú pre vás máme. Vyžaduje si to zmenu životného štýlu, ale jednoducho povedzte nie, ďakujem raz, dvakrát, trikrát a skôr ako sa nazdáte, bude to vaša prirodzená odpoveď. Naše telá sú postavené tak, aby hľadali cukor a sacharidy s krátkym reťazcom, pretože predstavujú voľnú a ľahkú energiu, ale pred niekoľkými sto rokmi boli tieto veci v prírode veľmi zriedkavé a ťažko dostupné. Stretávanie sa s veľkým množstvom cukru, ktorý je v dnešnej dobe príliš ľahko dostupný, vás veľmi bolí. Často je ťažké nájsť niečo, čo nie je umelo spracované alebo sladké, ale ak plánujete trochu dopredu a máte po ruke nejaké zdravé možnosti občerstvenia, nebudete v pokušení podvádzať.

VÝZVA 5

Poťte sa a dýchajte . Cvičenie je pre vás dobré, bodka. Je to tiež skvelé pre zdravie pokožky. Potením sa uvoľňujú toxíny, ktoré sa časom hromadia, zvyšuje tiež váš srdcový rytmus a spolu s dobrými dýchacími technikami zvyšuje prietok krvi do celého tela vrátane pokožky. Vyzývame vás, aby ste sa hýbali najmenej dvakrát týždenne po dobu 1 hodiny.

VÝZVA 6

Zmeňte sa ! Môže to znieť, akoby sme vás povzbudzovali k nezodpovednému správaniu, ale na zmene nie je nič rebelské. Vydanie sa do prírody je zdrojom tých  najlepších prírodných liekov pre vašu pokožku a telo – dobrých mikróbov. Vedľajšie účinky pretvorenia sa sú skvelé aj na zníženie úrovne stresu, zvýšenie šťastia a oveľa viac. Najlepšie na tom je, že existuje toľko spôsobov, ako sa pretvoriť, že vás to nikdy neomrzí:

    • Spravte si záhradku – ako bonus budete mať krásne kvety alebo čerstvú zeleninu
    • Vyberte sa na prechádzku do voľnej prírody – získate kondíciu a budete sa cítiť nabití energiou a inšpiráciou
    • Hrajte sa so svojimi domácimi miláčikmi – sú to majstri v pretváraní a radi vám ukážu, ako na to
    • Kráčajte bosí po špine, sadnite si do trávy, choďte si zaplávať do oceánu
    • Zabávajte sa spolu s deťmi – majú na to tiež talent

VÝZVA 7

Zbavte sa antibakteriálnych látok . Naša posledná výzva pre vás je tiež pre dobro planéty … vystavte seba a svoju rodinu menšiemu množstvu toxínov – prejdite na ekologické čistiace prostriedky . Prvým krokom by malo byť zníženie počtu čistiacich prostriedkov, ktoré máte; naozaj potrebujete čistič na toalety, sprchy a čističe povrchov? Rýchly prieskum trhu s ekologickými čistiacimi prostriedkami vám ukáže, že vďaka dlhému zoznamu spoločností bude táto jednoduchá zmena taká ľahká. Mnohé z nich dokonca obsahujú baktérie, aby robili svoju prácu lepšie, ako škaredé chemikálie, ktorým sme nevinne dôverovali.