Please choose your preferred language

English Afrikaans

 

Pitie dostatočného množstva vody je kľúčovým predpokladom pre udržanie šťastného fungovania nášho tela a orgánov a hydratovaná pokožka je rovnako dôležitá pre komplexné zdravie. Tu je 5 kľúčových výhod spojených s hydratovanou pokožkou:

 

  1. Zlepšená kožná elasticita – pružnosť pokožky je schopnosť pokožky roztiahnuť a vrátiť sa späť do svojho pôvodného tvaru. Strata pružnosti pokožky spôsobuje, že  pokožka vyzerá ovisnuto, zvráskavene alebo kožovito.
  2. Zlepšený vzhľad vrások – vylepšená hydratácia vypne spľasnuté bunky pokožky a vyžehlí vrásky – tento efekt je možné dosiahnuť v krátkom čase s dobrými zložkami starostlivosti o pleť.
  3. Vyvážená mastnota – dehydratovaná pokožka môže byť mastná. Vaša pokožka je schopná zistiť hladinu hydratácie a nedostatok vlhkosti signalizuje mazovým žľazám, aby produkovali oleje. Tento mechanizmus spätnej väzby je možné regulovať zvýšením hydratácie.
  4. Vylepšená obranyschopnosť pokožky – zdravá, hydratovaná pokožka je lepšie vybavená na obranu proti okolitým agresorom. Pomocou pridaných antioxidantov je boj proti voľným radikálom ešte jednoduchší.
  5. Vylepšená detoxikačná funkcia – zdravé kožné bunky majú schopnosť vyplavovať toxíny a vedľajšie produkty metabolizmu, čo vedie k matnej pokožke. Schopnosť pokožky detoxikovať závisí od efektívne hydratovanej pokožky.