Please choose your preferred language

English Afrikaans

 

  1. Chránia vás pred patogénmi (ako brnenie pre vašu tvár)
  2. Zlepšujú bariérovú funkciu pokožky
  3. Tíšia a znižujú citlivosť 
  4. Hydratujú pokožku
  5. Udržiavajú pH pokožky (veľmi dôležité, s pH sa nezahrávajte)  

 

Kožné brnenie

Probiotiká pomáhajú chrániť pokožku pred patogénmi. Tvoria vrstvu a využívajú všetky dostupné živiny, aby oportunistické patogény nemohli kolonizovať. Produkujú tiež antimikrobiálne peptidy, ktoré skutočne sťažujú život prichádzajúcim zločincom. 

https://esseskincare.com/probiotics-protect/

 

Bariérová funkcia 

Tesné spojenia sú „stehy“ medzi bunkami pokožky, ktoré zadržiavajú vodu vnútri a toxíny a patogény vonku. Sú nevyhnutné pre dobrú bariérovú funkciu. Ukázalo sa, že laktobacillus zlepšuje kvalitu a množstvo tesných spojov v pokožke. 

https://esseskincare.com/probiotics-strengthen-barrier-function/

 

Probiotiká na citlivosť

Živé baktérie Lactobacillus na koži môžu komunikovať s imunitným systémom pokožky tak, aby ju udržali pod kontrolou a aby nereagovala prehnane. Zlepšenie bariérovej funkcie tiež zabráni tomu, aby veľa toxínov preniklo do pokožky. 

https://esseskincare.com/probiotics-and-skin-immunity/

 

Probiotiká hydratujú

Probiotické baktérie produkujú kyselinu hyalurónovú, čo je intenzívna hydratačná látka, ktorá prirodzene udržuje vlhkosť vo vašej pokožke. Bolo tiež preukázané, že znižujú trans epidermálnu stratu vody a zlepšujú hydratáciu pokožky zlepšením bariérovej funkcie v pokožke. 

https://esseskincare.com/probiotics-moisturise/

 

pH

Ako starneme, pH našej pokožky sa zvyšuje a zvyšuje. Probiotiká Lactobacillus produkujú kyselinu mliečnu a ďalšie kyseliny, ktoré udržujú pH vašej pokožky v optimálnom rozmedzí … 4,5 až 5. Vaša pokožka uvíta malú pomoc pri udržiavaní nízkeho pH. 

https://esseskincare.com/probiotics-balance-ph/