Please choose your preferred language

English Afrikaans

Vaša pokožka má imunitný systém a je nevyhnutná pri ochrane pred patogénmi . Keratinocyty, najbežnejšie kožné bunky v epiderme (najvrchnejšia vrstva kože), riadia tento imunitný systém detekciou poškodenia a uvoľňovaním signálnych proteínov, ktoré aktivujú imunitnú odpoveď.

Ukázalo sa tiež, že niektoré baktérie rodu Lactobacillus indukujú produkciu signálneho proteínu s výhodou aktivácie ochrannej reakcie účinnejšie, ako môžu naše samotné bunky. Tieto druhy Lactobacillus môžu súčasne modulovať imunitnú odpoveď, čo znamená, že môžu tiež zabrániť nadmernej reakcii imunitného systému na malú hrozbu. Toto je dôležité v prípade citlivej pokožky, ktorá má sklon k nadmernej reakcii, ktorá vedie k zápalu a začervenaniu pokožky bez zjavného dôvodu.

Výskum ukázal, že rôzne kmene laktobacilov môžu zahájiť produkciu širokej škály signálnych proteínov na ochranu pokožky pred rôznymi patogénnymi hubami a baktériami. Spoločnosť Esse Skincare neustále pokračuje vo výskume týchto kmeňov a v záujme použitia do svojich živých, probiotických receptúr sa zameriava na tie patogény, ktoré sú spojené s bežnými kožnými problémami.

Naše rezidentné mikróby sú nevyhnutné pre zdravú a vyváženú pokožku. Môžu doladiť našu imunitnú odpoveď a pomôcť nám chrániť sa pred patogénmi.