Please choose your preferred language

English Afrikaans

 

Keď sa zima zmení na leto a naštartuje sa dovolenková atmosféra, všetkých nás to ťahá do vonkajších priestorov, kde svieti slnko a robí nám radosť…. toto si žiada opaľovací krém! Určite si vyberte bezpečný a efektívny krém, ktorý je rovnako šetrný k životnému prostrediu aj k pokožke. Spoločnosť Esse práve uviedla na trh takýto krém na opaľovanie – tu sú štyri dôvody, prečo je to oprávnené.

1 – Certifikované organické látky sú pre vašu pokožku lepšie

Krém na opaľovanie Esse neobsahuje syntetické chemické prísady do krému. Používa prírodné zložky a je ekologicky certifikovaný, čo znamená, že vyhovujeme štandardom Ecocert COSMOS Okrem prísnych prísad a kontroly balenia tieto normy presadzujú minimálne percento organických prísad. Organické zložky neobsahujú poľnohospodárske herbicídy a pesticídy, čo je nielen lepšie pre životné prostredie, ale aj pre vás.

2 – Prírodný opaľovací krém je účinný

Účinnou látkou v našom kréme na opaľovanie je oxid zinočnatý (0% nanočastíc), ktorý odráža UV lúče, ale pri aplikácii je takmer priehľadný. Esse použila jednu z iba 2 zložiek na ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré FDA považuje za bezpečné. Zahŕňa ju spolu s antioxidantmi z rastlín Myrothamnus, Rooibos a Extrakt z olivových listov na vyčistenie voľných radikálov generovaných slnečným žiarením.

3 – Zloženie vhodné pre mikrobióm

Len na zopakovanie, váš mikrobióm je súčtom mikróbov v tele a na tele. Spolupracujú s vašimi ľudskými bunkami na zvládnutí zložitej chémie, ktorá vás udrží zdravým. Mikróby, ktoré sa uchytia v a na vašej pokožke, tvoria váš kožný mikrobióm .

Mikrobióm vašej pokožky je citlivý na to, aké produkty v starostlivosti o pleť používate – môžete ho podporiť výrobkami ohľaduplnými k mikrobiómu alebo ho môžete nechtiac narušiť. Medzi faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú váš mikrobióm, patrí nadmerné množstvo konzervačných látok, nesprávna rovnováha pH a syntetické chemické prísady. Po zvážení všetkých faktorov, ktoré ovplyvňujú zdravie mikróbov na pokožke, bol vyvinutý ochranný krém Esse na ich podporu.

4 – Z hľadiska životného prostredia – priateľský ku koralovým útesom

Bežná prísada opaľovacích krémov oxybenzón, ktorá bola nedávno na Havaji zakázaná , je pre koralové útesy a oceánske živočíchy ničivá.  Táto látka bola predmetom pozornosti aj z hľadiska bezpečnosti ľudí . Odhaduje sa, že v oceánoch sa ročne uloží až 14 000 ton opaľovacieho krému – je to hanba, ak nerobíme zodpovedné rozhodnutia, napriek tomu, že sú k dispozícii.

Viac informácií o našom kréme na opaľovanie nájdete na stránke produktu .