Please choose your preferred language

English Afrikaans
NIET POCHÝB, ŽE DLHODOBÁ EXPOZÍCIA VYSOKEJ ÚROVNI UV ŽIARENIA URÝCHĽUJE STARNUTIE.

Znamená to, že by ste mali urobiť všetko pre to, aby ste neboli vystavení slnku?

Väčšina z nás trávi väčšinu svojich pracovných dní v interiéroch. Podľa nášho názoru je tak každodenné používanie opaľovacích krémov kontroverzné. Z väčšej časti – krémy na opaľovanie s vysokým obsahom SPF používajú na absorpciu UV žiarenia chemické zlúčeniny. Predchádzajú spáleniu, ale pri tom uvoľňujú voľné radikály, ktoré urýchľujú starnutie a zvyšujú riziko rakoviny. Často napodobňujú estrogén.

Okrem toho takmer všetci máme nedostatok vitamínu D – ďalší faktor, ktorý zvyšuje riziko rakoviny a tiež riziko depresie. V ideálnom prípade by sme mali tráviť najmenej 15 minút denne na priamom slnečnom svetle s čo najviac exponovanou pokožkou, aby sme udržali primeranú hladinu vitamínu D. Chápeme, že ochrana vašej tváre pred UV žiarením je dôležitá. Takže v dňoch, keď trávite na slnku viac ako 15 minút, je dobré si zakryť hlavu klobúkom. Hydratačné krémy Esse poskytujú nízku ochranu v dôsledku pôsobenia základových olejov, zozbieraných v divočine – SPF okolo 4. Malo by to podľa nás počas priemerného dňa stačiť.

Ďalším aspektom na zváženie je vplyv opaľovacieho krému na mikróby vašej pokožky. Esse sa dôrazne zameriava na udržiavanie zdravého mikrobiómu pokožky, pretože vnímame, že je to prvá obranná línia a hlavný hráč v bariérovej funkcii. Každý výrobok, ktorý použijete, bude mať selektívny účinok na mikróby, ktoré žijú v pokožke a opaľovací krém nie je výnimkou.

Každý z nás sa vyvinul tak, aby trávil väčšinu svojich dní vonku… len v rôznych zemepisných šírkach. Ak máte tmavú pokožku, potom vás melanín chráni pred väčšinou škôd spôsobených UV žiarením a to aj na rovníku. Ak máte svetlú pokožku, ste zraniteľní voči vysokej hladine UV žiarenia v trópoch, ale vitamín D vytvárate asi 5-krát rýchlejšie ako ľudia s tmavou pokožkou. Berte teda do úvahy svoj tón pleti.

Keď už použiť opaľovací krém, tak iba v dňoch, keď sa zdržiavate na slnku dlhší čas … dlhšie ako 30 minút … a potom navrhujeme taký krém na opaľovanie, ktorý používa oxid titaničitý a oxid zinočnatý. Tieto UV žiarenie odrážajú namiesto toho, aby absorbovali fotóny a vylučovali voľné radikály.