Please choose your preferred language

English Afrikaans

Protect Oil uvedený na trh koncom mája 2018 nadväzuje na odkaz senzitívnej rady na opravu a ochranu citlivej pokožky.

Spoločnosť Esse Skincare predviedla nový olej z Namíbie, ktorý chráni citlivú pokožku pred environmentálnym poškodením a zároveň posilňuje bariérovú funkciu pre nepretržitú podporu.

Jeho hlavná zložka, olej Ximenia, je jedinečný. 20% z toho pozostáva z mastnej kyseliny nazývanej kyselina ximenynová. Táto kyselina obsahuje vo svojom uhlíkovom reťazci veľmi vzácnu trojitú väzbu. Pri vystavení UV žiareniu alebo voľným radikálom sa táto trojitá väzba láme a viaže s inými reťazcami a vytvára na pokožke ochranný polymérny povlak.

Ďalších 30% oleja tvoria mastné kyseliny s veľmi dlhým reťazcom, ktoré sú v prírode zriedkavým nálezom. Pomáhajú vytvárať ďalšiu ochrannú vrstvu na pokožke, pričom ju vyživujú a kŕmia.

Olej Ximenia, ktorý je tiež známy svojou schopnosťou zvyšovať prietok krvi, dodáva pokožke účinnejšie výživné látky a kyslík a dodáva jej tiež svieži, prirodzený lesk.

Tento ľahko vstrebateľný olej je lisovaný z ovocných jadier, ktoré udržateľne zozbieralo v Namíbii miestne ženské družstvo.

100% všetkých zložiek je prírodného pôvodu.
99% všetkých zložiek má certifikát Fair Trade.

Obal je zo skla a je vhodný na recykláciu skla.

Olej zo semien INCI Ximenia Americana, tokoferol, askorbylpalmitát, slnečnicový olej Helianthus Annuus, vanilín