Please choose your preferred language

English Afrikaans

Vrásky a starnutie pleti

Aj keď je starnutie nevyhnutné, nástup starnutia svojej pleti môžete výrazne oddialiť prijatím rozumných rozhodnutí o životnom štýle a použitím produktov, ktoré optimalizujú dlhodobé zdravie pokožky.

Klienti sa starnutím všeobecne zaoberajú dvoma spôsobmi – redukciou vrások a spevnením pokožky. Obidva súvisia so štruktúrou kolagénu a elastínu v koži a na tieto štruktúry má zase vplyv celý rad faktorov.

Pravidlo číslo jeden – ak je narušená vaša bariérová funkcia a vaša pokožka je v zápalovom stave, rýchlosť starnutia sa zdvojnásobí. Predtým, ako sa pokúsite liečiť príznaky, venujte pozornosť optimalizácii zdravia pokožky.

 

ÚPRAVY ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

  • Snažte sa udržiavať mikrobiálnu rozmanitosť – platí to pre zdravie čriev aj pokožky. Jedzte tepelne neupravené fermentované jedlá ako kyslá kapusta alebo kimči a trávte čas v prírode. Záhradníctvo sa počíta, pokiaľ nepoužívate toxické herbicídy a pesticídy. Vezmite si kvalitné perorálne probiotikum a aplikujte probiotické ošetrenie pleti, ktoré obsahuje živé kmene prospešných mikróbov, aby ste vytesnili druhy urýchľujúce starnutie.
  • Príjem esenciálnych mastných kyselín – buď 15 g ľanového oleja denne alebo 600 mg omega-3 mastných kyselín s dlhým reťazcom (DHA a EPA).
  • Znížte vystavenie voľným radikálom – zahalenie sa na slnku je vždy prvou možnosťou, ale ak používate krém na opaľovanie, použite minerálny. Chemické opaľovacie krémy vytvárajú pri pôsobení UV žiarenia voľné radikály, ktoré urýchľujú starnutie.
  • Udržujte stálu hladinu cukru v krvi konzumáciou biopotravín.
  • Doplňte stopové minerály – dbajte na vyváženosť medi a zinku. Mnoho výživových doplnkov sa vyhýba medi, pretože spôsobuje nevoľnosť, ale väčšinou dopĺňa zinok vo vysokých dávkach. Tieto dva minerály súťažia o spoločné absorpčné miesto, takže to často vedie k nedostatku medi a vy potrebujete meď na syntézu kolagénu a elastínu.