Please choose your preferred language

English Afrikaans

NAŠE ETICKÉ ZÁSADY

CERTIFIKOVANÁ AKO ORGANICKÁ

Ecocert presadzuje povinnosť udávať na produktoch minimálny percentuálny podiel organických zložiek a zakazuje zložky, ktoré považujú za nebezpečné alebo neudržateľné. Vykonávajú tiež audit nášho výrobného závodu a zaisťujú pôvod a úplnú vysledovateľnosť všetkých surovín.

Ecocert dozoruje obaly, ktoré používame. Zaisťujú, aby materiály, ktoré používame, boli pre spotrebiteľa bezpečné a stabilné, aby v priebehu času nekontaminovali  produkt. Dohliadajú tiež na recyklovateľnosť obalových materiálov.

CERTIFIKOVANÁ AKO CRUELTY FREE

Naše produkty netestujeme na zvieratách a nezískavame suroviny od dodávateľov, ktorí tak robia. Vo výskume existuje mnoho alternatív, ktoré nevyžadujú použitie zvierat. Naše výrobky sú testované na ľudských dobrovoľníkoch.

Esse patrí do programu spoločnosti PeTa a je akreditovaná ako spoločnosť bez krutosti na stránke Esse belongs to PeTA.org.

Esse je akreditovaná aj prostredníctvom organizácie Beauty Without Cruelty, organizácie pre práva zvierat, ktorej hlavným cieľom je vzdelávať a informovať verejnosť o vykorisťovaní, týraní a utrpení zvierat.

VEGAN

Esse je akreditovaná spoločnosťou The Vegan Society. To znamená, že v celom našom sortimente sa nepoužívajú žiadne živočíšne produkty.

S nástupom marketingových trikov ako „humánne poľnohospodárstvo“ a „dbáme o zvieratá“, ktoré sa objavujú na živočíšnych produktoch stále viac a viac, sme si zabíjanie zvierat v ľudský prospech len „jemne osladili“.  My nepodporujeme použitie ŽIADNYCH živočíšnych produktov v našej starostlivosti o pleť … ani včelí vosk.

UHLÍKOVO NEUTRÁLNA

Esse každoročne bojuje za minimalizáciu svojich uhlíkových emisií. Každoročne kontrolujeme našu spotrebu energie, aby sme zaistili, že sme čo najefektívnejší a že sa budeme neustále zlepšovať. Nikto však nie je dokonalý, preto Esse nakupuje uhlíkové kredity, aby vyrovnala uhlíkové emisie spoločnosti. Tu si môžete prečítať viac o zvolenom programe kompenzácie uhlíkovej stopy.