Please choose your preferred language

English Afrikaans

Vaša pokožka je ekosystém a rovnako ako vaše črevá potrebujú symbiotické mikróby, aby optimálne fungovali, aj vaša pokožka potrebuje mikróby, aby si udržala svoje špičkové zdravie.

Technológia BIOME + je výsledkom viac ako 5 rokov práce na vzťahu medzi pokožkou a mikróbmi žijúcimi v nej a na nej.

Mikróby sú našou neoddeliteľnou súčasťou … bez nich zomrieme. V lone matky sme takmer bez mikróbov, ale každý z nás je od narodenia ekosystém, ktorý obsahuje viac mikróbov ako ľudských buniek. Nemôžeme stráviť jedlo bez mikróbov, nemôžeme si bez nich vytvárať nevyhnutné vitamíny a či sa vám to páči alebo nie, mikróby sú vo veľkej miere zodpovedné za zdravie vašej pokožky.

Teória o baktériách nás naučila desiť sa mikróbov, ale vojna proti „choroboplodným zárodkom“ mala nepríjemné následky. V ostrom kontraste s prístupom „zabiť ich všetkých“ pracuje Esse s vašimi symbiotickými mikróbmi, nie proti nim.

Logo BIOME + ukazuje, že výrobok obsahuje prebiotiká (dostupný potravinový zdroj na podporu prospešných mikróbov) spolu s probiotickými extraktmi alebo živými probiotickými mikróbmi. Toto je v certifikovanom organickom formáte s miernymi konzervačnými látkami, optimálnym pH a bez chemikálií – chemikálie znečistia váš kožný mikrobióm.

Obnova a udržanie tejto optimálnej rovnováhy mikróbov prispieva k zlepšeniu bariérovej funkcie pokožky a spomaleniu procesu starnutia.