Please choose your preferred language

English Afrikaans

whats in a drop

Čo je v kvapke?

Sortiment probiotických produktov starostlivosti o pleť Esse obsahuje množstvo starostlivo vybraných prírodných zložiek, o ktorých sa preukázalo, že majú pozitívny vplyv na zlepšenie bariérovej funkcie pokožky, hydratáciu a účinky starnutia , ako aj množstvo ďalších výhod. Čo však presne je v kvapke Esse?

Každý produkt je vyvinutý tak, aby vyhovoval konkrétnym problémom pokožky, preto neexistujú dva rovnaké produkty. Avšak okrem prísad každého produktu na mieru existujú vo všetkých výrobkoch Esse dve spoločné prísady. Ide o probiotiká a prebiotiká. Sú základom, na ktorom sa vyvíjajú produkty Esse a čím sa spoločnosť Esse odlišuje od bežných značiek starostlivosti o pleť.

Definícia prebiotík a probiotík

Prebiotiká a probiotiká majú symbiotický vzťah. Probiotiká sú živé mikroorganizmy (baktérie), ktoré preukázateľne prospievajú zdraviu pri konzumácii alebo aplikácii na pokožku. Tieto živé organizmy pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu tela a pokožky, a preto sú obsiahnuté v potravinách, ako sú jogurty a výrobkoch starostlivosti o pleť, ako je Esse Probiotické sérum . Prebiotiká sú, jednoducho povedané, potravou pre probiotiká, ktoré sa živia prebiotikami, aby zostali aktívne a pracovali na optimálnej kapacite.

V intestinálnom trakte sa tieto baktérie nazývajú črevná flóra alebo črevná mikrobiota. Konzumácia vyváženého množstva prebiotík a probiotík ich ochrannou funkčnosťou udržuje črevo zdravé a predchádza bakteriálnej nerovnováhe udržiavaním patogénov na uzde.

Vonkajšie produkty starostlivosti o pleť, ktoré obsahujú probiotiká – živé alebo inaktivované – poskytujú pokožke obranný mechanizmus, ktorý pozostáva z prospešných mikróbov , ktoré zvyšujú ich populáciu na povrchu pokožky, čím zabraňujú usadeniu sa patogénov (alebo zlých mikróbov) na vašej pokožke. koža. Títo malí bakteriálni vojaci sú nevyhnutnou súčasťou epidermy a bez nich ste vystavení pôsobeniu množstva potenciálnych bacilov a patogénnych baktérií, ktoré môžu viesť k negatívnym kožným reakciám a dokonca aj chorobám.

Aby sme pokožke poskytli prírodné ošetrenie, ktoré nespôsobuje podráždenie alebo ju nezbavuje jej prirodzenej bariérovej funkcie , používame iba schválené a certifikované organické zložky, aby si naši zákazníci mohli byť istí, že nie sú vystavení škodlivým alebo toxickým chemikáliám. Rastliny tvoria veľkú časť zložiek, ktoré používame, každá s vlastnými jedinečnými výhodami starostlivosti o pleť a prírodnými vôňami. Tieto zložky sú vybrané pre svoje špecifické výhody týkajúce sa pokožky. Napríklad Esse vyvinula séra na rehydratáciu pokožky. Ďalšie problémy týkajúce sa pokožky, ako je akné , starnutie pokožky , citlivosť , pigmentácia , suchosť a mastná pokožka, sú tiež ošetrené.

Takže, aby sme odpovedali na otázku „Čo je v kvapke?“, milióny probiotík a prospešných zložiek, ktoré slúžia na ošetrenie vášho konkrétneho problému s pokožkou, bez nešetrných prísad obsiahnutých v mnohých bežných výrobkoch starostlivosti o pleť a skrášľovacích výrobkoch. Aj keď tieto môžu poskytnúť krátkodobé výsledky, veda a príroda poskytujú spoľahlivé dôkazy o tom, že prírodné produkty sú pre telo oveľa zdravšie, čo vylučuje možnosť alergickej reakcie alebo závažného stavu vyvolaného syntetikou.